Skip to content

PowerCube: új fejezet a raktári tárolásban

Egy szakkiállítás nem színház, itt nem szokás visszatapsolni a sikeres fellépőket. A LogiMAT 2023 szakkiállításon mégis valami ilyesmi történt: a 2022-es, óriási sikerrel járó premier után a Jungheinrich 2023-ben újra kiállította PowerCube ultrakompakt raktári tárolórendszerét, és ez megint a kiállítás egyik sztárja lett. Sőt, elnyerte az IFOY Award 2023 kitüntetést az “Intralogisztikai robotok” kategóriában!

Megoldás a raktárak legnagyobb problémáira

Tér és idő. Ma ez a két legszűkebb keresztmetszet a raktárakban. A PowerCube sikerének titka, hogy éppen ezekre a problémákra kínál megoldást.

Az újonnan épülő, illetve a modernizálás alatt álló raktárak méretét korlátozza a rendelkezésre álló, illetve az elérhető terület. Az egyre nagyobb méretek mellett komoly gondokat okoz az egyes elraktározott tételek gyors elérése, illetve a rendeltetési helyre való juttatása.

A PowerCube megoldást jelent ezekre a problémákra, mivel

  • kis alapterületen, de nagy magasságban kínál raktározási kapacitást
  • az épület tetőkialakításához alkalmazkodva maximális helykihasználást tesz lehetővé,
  • automata szatellitkocsijaival rendkívül gyorsan fér hozzá a tárolt darabáruhoz, alkatrészekhez.
Power Cube, CSC, Behälterblocklager, BBL, Shuttle; Power Cube ,CSC, container block storage, BBL, shuttle

Miért különleges a PowerCube tárolórendszer

A legtöbb raktári állványrendszer vízszintes elrendezésű. Itt a polcon egymás mellett helyezkednek el a raktározott tételek. A ki- és betárolást hagyományos vagy automata targoncák végzik, melyek mozgásához folyosókat kell biztosítani. Ezek a folyosók csökkentik a raktár hasznos felületét, a folyosókon mozgó targoncák sebessége pedig korlátozza a be- és kitárolás sebességét.

A PoweCube egy teljesen új szemléletet hozott a raktározásba. A termékek tárolása vertikális elrendezésben – egymás felett – történik, a komissiózást végző gépek pedig az állványok alatt dolgoznak. Ez a konstrukció rendkívül jó helykihasználása és nagy tárolási sűrűséget tesz lehetővé.

Moduláris raktári tárolórendszer, az igényeknek megfelelően

A PoweCube a helyi igényekhez alkalmazkodó, akár 12 m magasságot is elérő moduláris állványrendszerével egyszerre kínál optimális térkihasználás, az állványrendszerben könnyen mozgó, gyors be- és kitárolást végző automatizált szatellitkocsikkal pedig rendkívül gyorsan juttatja célba az eltárolt árukat, alkatrészeket.

A PowerCube moduláris állványrendszere akár önállóan, akár pedig egy meglevő raktár belsejében is felépíthető. Az automatikus raktári tárolórendszer, speciális alapozás nélkül, normál ipari padlón állítható fel költséges utómunka – például marás, csiszolás – nélkül, és ezért könnyen integrálható a meglévő raktárakba. A PowerCube segítségével maximálisan kihasználható a rendelkezésre álló tér. A vertikális kialakításnak köszönhetően az állvány a raktár tetejének speciális (a vízszintestől eltérő) kialakításához is képes alkalmazkodni.

Power Cube, CSC, Shuttle

Ki- és betárolás a PowerCube segítségével

A PowerCube két raktározási hagyománnyal is szakít: 1) a hagyományos horizontális elrendezés helyett függőleges elrendezéssel működik, 2) a be- és kitárazás nem oldalról, hanem alulról, az állványrendszer legalsó szintje felől történik.

A Jungheinrich által, speciálisan a raktári tárolórendszerhez kifejlesztett nagy teljesítményű szatellitkocsik a PowerCube alján kiépített pályán hosszanti és keresztirányú pályán egyaránt képesek mozogni. Maximális sebességük 4 m/s, gyorsulásuk pedig akár a 2 m/s² -t is eléri. Egyszerre két, egyenként 50 kg teherbírású tárolóládát tudnak szállítani a PowerCube-on belül.
A szatellitkocsik áramellátását a Jungheinrich nagy teljesítményű lítiumion akkumulátora biztosítja; ennek köszönhető a folyamatos, megbízható működés.

Csatlakozás az informatikai rendszerhez

Ahogy a Junghenrich más automatizált megoldásai, úgy a PowerCube sem áll önmagában. Az automatizált raktári tárolórendszer nagyon jól csatlakoztatható a raktári informatikai rendszerekhez, így a Jungheinrich WMS-hez is. Ennek segítségével jó nyomon követhető a rendszer működése, elemezhető teljesítménye.

Önnek ajánljuk:

3 elektromos targonca egy raktárban

Hogyan térülnek meg az elektromos targoncák

Az elektromos autók, elektromos buszok ma már nem számítanak kuriózumnak. Bár még a hagyományos üzemanyaggal működő járművek vannak túlsúlyban, mindenki tudja, hogy az elektromos meghajtású járműveké a jövő. Nincs ez
A gyermelyi ZTR és Hok-Plastic KFT telephelyei

Automatizált Jungheinrich-megoldások a gyakorlatban

Az, hogy egy gyártó minden szépet elmond a termékéről, teljesen természetes, hisz benne, büszke rá, és persze szeretné eladni. Legalább ilyen fontos információ, hogyan működnek, hogyan válnak be ezek a
Ugrálóiskola, mely egy raktár 360 fokos védelmét szimbolizálja

Biztonsági megoldások egy veszélyes környezetben

Aki először jár magasraktárban, első pillantásra valószínűleg a méretek nyűgözik le, majd a gépek, áruk folyamatos mozgása ragadja meg a figyelmét. Sokakban nyilván felmerül a kérdés, hogyan lehet egy ilyen