Skip to content

A Jungheinrich a LogiMAT 2023 kiállításon

We ‘re the Intralogistics Pioneers – azaz mi vagyunk az intralogisztika úttörői – hirdette Stuttgartban a Jungheinrich. Aki alaposabban körülnézett a csaknem 1200 nm-es kiállítási standon megállapíthatta, hogy a szlogen nem túlzás, hanem egy objektív kijelentés.

A Jungheinrich korábbi évekhez hasonlóan most is úttörő termékekkel jelent meg a szakmai közönség előtt. Az alábbiakban ezek közül szeretnénk néhányat kicsit reflektorfénybe álltani.

Bemutatkoznak az új mobil robotok

Az Arculus cég felvásárlásával (2021) a Jungheinrich egy fejlett AMR (autonóm mobil robot) technológiához jutott, ami kitűnően egészítette ki a saját fejlesztésű, sokfelé sikeresen használt AGV robotokat. 


Ahogy ez várható volt, a Jungheinrich nem elégedett meg a korábbi arculee robotok adaptálásával, hanem az akvizícióval szerzett tudás és tapasztalat alkalmazásával megindult a saját fejlesztés. Ennek egyik első eredménye a LogiMATon is bemutatott új AMR, az EAE 212a. 

Az alacsony emelésű, 1,2 tonna teherbírású autonóm robot mindössze 790 mm szélességű, akár 6 km/óra sebességgel mozog, így kitűnő  szállítási és manőverezési képességekkel rendelkezik.  


A legújabb generációs autonóm mobil robot újonnan kifejlesztett vezérlőrendszere és eszközlánca a komponensek rendkívül pontosan és összehangolt együttműködését teszi lehetővé, így a gép könnyen integrálható bármely meglévő raktári környezetbe.

Az EAE 212a mozgása, működése a Jungheinrich saját MRC (Mobile Robot Control) rendszerével egyszerűen beállítható.


Jungheinrich FMS: flottakezelés felsőfokon

A Jungheinrich már korábban felismerte a flottakezelés fontosságát és kialakította saját flottakezelő rendszerét. A környezet, az igények változása most tette szükségessé a szintlépést ezen a területen is. Az eredmény: az új Jungheinrich FMS, ami a LogiMAT 2023-on mutatkozott be. 

Az új webalapú eszköz egy rendszerben egyesíti a műszaki és kereskedelmi targoncaadatokat, és az átfogó elemzéseknek köszönhetően pontos információkat kínál a felhasználóknak a konkrét döntésekhez. A digitális hozzáférés-szabályozásnak, az ütközési események jelentésének és a különböző költség- és termelékenységi elemzéseknek köszönhetően a felhasználók növelhetik flottájuk kihasználtságát, csökkenthetik az üzemeltetési költségeket, valamint növelhetik a dolgozók és a gépek biztonságát. 

A Jungheinrich FMS – elsőként az iparágban –  csatlakozási pontot (API) kínál az ügyfél informatikai rendszeréhez, ami gyors, egyszerű adatcserét tesz lehetővé. Ez biztosítja az erőforrások jobb tervezését és koordinálását a szűk keresztmetszetek elkerülését, és a növelhető a termelékenység. 

PowerCube: a tárolás új dimenziója

Fejlett tárolási megoldások nélkül nem használhatók ki a legkorszerűbb targoncák sem. A Jungheinrich PowerCube tároló rendszere maximális rugalmassággal használja ki a rendelkezésre álló helyet, teljesen automatizált, és az igények változásával jól skálázható. A PowerCube az idei LogiMAT kiállításon is komoly figyelmet keltett, miközben elnyerte az iF DESIGN verseny formatervezési díját is.

Három kiemelt termékről írtunk, de a LogiMAT 2023-on ennél sokkal többről volt szó. Ismerje meg a három sűrű nap történetét másfél percben:

Önnek ajánljuk:

3 elektromos targonca egy raktárban

Hogyan térülnek meg az elektromos targoncák

Az elektromos autók, elektromos buszok ma már nem számítanak kuriózumnak. Bár még a hagyományos üzemanyaggal működő járművek vannak túlsúlyban, mindenki tudja, hogy az elektromos meghajtású járműveké a jövő. Nincs ez
A gyermelyi ZTR és Hok-Plastic KFT telephelyei

Automatizált Jungheinrich-megoldások a gyakorlatban

Az, hogy egy gyártó minden szépet elmond a termékéről, teljesen természetes, hisz benne, büszke rá, és persze szeretné eladni. Legalább ilyen fontos információ, hogyan működnek, hogyan válnak be ezek a
Ugrálóiskola, mely egy raktár 360 fokos védelmét szimbolizálja

Biztonsági megoldások egy veszélyes környezetben

Aki először jár magasraktárban, első pillantásra valószínűleg a méretek nyűgözik le, majd a gépek, áruk folyamatos mozgása ragadja meg a figyelmét. Sokakban nyilván felmerül a kérdés, hogyan lehet egy ilyen