Skip to content

Tények a szakmai díjak mögött

Díjat, kitüntetést, oklevelet kapni mindenki szeret. Lehet róla beszélni, meg lehet mutatni a LinkedInen, ki lehet tenni a falra. Vannak díjak, melyekhez csak be kell fizetni a nevezési díjat és minden résztvevő győz valamilyen kategóriában, és vannak olyanok, ahol már a “shortlistbe” bejutni is komoly dicsőség. 

Lehet, hogy a kívülállókat képesek megtéveszteni a hangzatos nevű, de kevésbé értékes díjak, de a szakemberek pontosan tudják, mely elismerések azok, amelyeknek valóban rangja, súlya van. Ez utóbbiak közé tartozik a 2013-ban alapított IFOY AWARD is.

Az IFOY betűszó, jelentése: az International Intralogistics and Forklift Truck of the Year, vagyis az emelőtargoncák és más intralogisztikai berendezések éves versenye. Egy viszonylag szűk szegmensre fókuszál, de éppen ez a szakosodás teszi nagyon értékessé a szakma számára.

Segítség a választásban

Ha valaki mobiltelefont, okostévét vagy fűnyírót akar venni, összehasonlító oldalak, tesztek, elemzések állnak a rendelkezésére. Sajnos a targoncák, autonóm mobil robotok (AMR), és raktárirányítási rendszerek esetében sokkal nehezebb a gyártóktól független forrásokat találni. Az IFOY (és még néhány szakmai verseny) igazi jelentősége nem az oklevelek osztogatásában, hanem a piac feltérképezésében és előszűrésében rejlik. Az intralogisztikai eszközök minősítése, díjazása komoly segítség a beszerzési döntések meghozatalában.

Döntsön a zsűri!

A díjak értékét hamar beárazza a szakma. A 25 tagú zsűriben szakértők, egyetemi emberek, szakújságírók kaptak helyet, akik szigorúan elkülönülnek a díjra pályázó cégektől.

A tanácsadó testületben a legnagyobb nemzetközi gyártó cégek, a szakmai szervezetek és szövetségek szakértői vesznek részt. Ők tudásukkal, szakértelmükkel támogatják az IFOY-t, de a kiválasztási és döntési folyamatban természetesen nem vesznek részt. 

A Jungheinrich IFOY díjai

2023. június 22-én, Dortmundban kettős győzelmet ért el a Jungheinrich. Az idei IFOY verseny erős mezőnyében 23 jelölése közül az első helyen végzett a PowerCube ultrakompakt tárolórendszer (a tavalyi és az idei LogiMAT egyik “sztárja”), illetve az innovatív, vonalkód olvasóval ellátott addedVIEW villakamera.

Az IFOY AWARD 10 éves múltra tekint vissza. A Jungheinrich a kezdetektől részt vesz a megmérettetésen és az elmúlt években számos díjat nyert.

2013:  ETV/ETM 216 A Jungheinrich kompakt tolóoszopos targoncái nemcsak a vevők, de a zsűri elismerését is kivívták. Ezek a targoncák kimagasló teljesítményt nyújtanak átfolyó rendszerű görgős állványok, raklapállványok és bejárható állványok kiszolgálására egy- vagy akár többműszakos üzemben is.

DFG/TFG 540s – hiába a szakmai díj a 10 éve még korszerűnek számító, nagy teljesítményű dízel/gázüzemű targoncatípus felett már eljárt az idő. Ma a Jungheinrich ebben a kategóriában is sokkal korszerűbb, elektromos targoncákat kínál  – természetesen Li-ion akkumulátorral.

2014: EFG S40 Az erőteljes és robusztus 4-es sorozatú elektromos négykerekű targoncák ideális gépek a legnehezebb beltéri és kültéri használatra. 


2015: EFG S30 elektromos targonca, a 3t alatti ellensúlyos targoncák kategóriájának győztese.

2016: Kettős győzelem: a “speciális járművek” kategóriájában nyert a Deutsche Bahn számára kifejlesztett “óriástargonca”, az EJQ 325, a raktári magasemelésű targoncák kategóriájában az EKX 516 típusú magasraktári komissiózó targonca szerzett érmet.

2017: Különdíj a Jungheinrich “Indoor positioning” rendszeréért. 


2018: Újabb kettős győzelem: ECE 225 :rugalmas és hatékony horizontális komissiózó, ami egyesíti a maximális teljesítményt az optimális energiahatékonysággal.
Az SLH300 akkumulátortöltő család az Év Különdíját nyerte el.

2019: Az ETV216i egy agilis és innovatív tolóoszlopos targonca, ideális eszköz a biztonságos és hatékony be- és kitároláshoz, valamint a raklapok előkészítéséhez a komissiózásra. A targonca rendületlen népszerűsége is bizonyítja, hogy az IFOY zsűrije jól döntött.

2020: Az ERC216zi gyalogkíséretű targonca ugyan bejutott a legjobbak közél, de a Jungheinrich ezúttal nem kapott díjat.

2021: Az arculus Fleet  az év intralogisztikai szoftvere díjat kapta. (A Jungheinrich és az arculus ebben az évben egyesültek.)

2022: Az év az ERD220i elektromos raklapemelő győzelmét hozta. A két raklap emelésére is alkalmas ultrakompakt gép azóta a gyakorlatban is sokfelé bizonyított, integrált lítiumion akkumulátorral számos előnnyel rendelkezik.

Fontosak a szakmai szakmai díjak, hiszen ilyenkor egy szakemberekből álló, felkészült zsűri előtt vizsgáznak a gépek. A verseny biztosította nyilvánosság segít a kínált berendezések megismerésében, a vevők bizalmának elnyerésében. Az igazi “zsűrit” mégis a Jungheinrich vevői alkotják, Az ő kedvező tapasztalataik, pozitív visszajelzések minden díjnál többet érnek!

Önnek ajánljuk:

3 elektromos targonca egy raktárban

Hogyan térülnek meg az elektromos targoncák

Az elektromos autók, elektromos buszok ma már nem számítanak kuriózumnak. Bár még a hagyományos üzemanyaggal működő járművek vannak túlsúlyban, mindenki tudja, hogy az elektromos meghajtású járműveké a jövő. Nincs ez
A gyermelyi ZTR és Hok-Plastic KFT telephelyei

Automatizált Jungheinrich-megoldások a gyakorlatban

Az, hogy egy gyártó minden szépet elmond a termékéről, teljesen természetes, hisz benne, büszke rá, és persze szeretné eladni. Legalább ilyen fontos információ, hogyan működnek, hogyan válnak be ezek a
Ugrálóiskola, mely egy raktár 360 fokos védelmét szimbolizálja

Biztonsági megoldások egy veszélyes környezetben

Aki először jár magasraktárban, első pillantásra valószínűleg a méretek nyűgözik le, majd a gépek, áruk folyamatos mozgása ragadja meg a figyelmét. Sokakban nyilván felmerül a kérdés, hogyan lehet egy ilyen