Skip to content

Hogyan működnek az emelővillával “látó” tolóoszlopos targoncák?

Mindenkivel előfordult már, hogy egy olyan magas polcról kellett valamit levennie, ahova nem látott fel. Szépen kitapogatta, amire szüksége volt, levette és csak akkor derült ki, hogy nem is az van a kezében, amire vágyott. Egy könyv vagy egy befőtt esetében ez nem tragédia, ha viszont egy raktárban fordul elő ilyesmi, az lassítja a munkát, megbontja a folyamatokat, a gyakori tévedések pedig már forintban is kifejezhető károkat okoznak.

Mit lehet tenni, hogy a kezelőfülkében ülő targoncás biztos lehessen benne, hogy a gyakran 10 méternél is magasabb állványról a megfelelő árut emeli le vagy éppen a megfelelő helyre tárolja be a raklapot? Ha a kitárolandó áru valóban ott van, ahol a raktári rendszer jelezte, akkor sikerül is megtalálni és minden rendben van. Ha azonban tévedés történt, és a megjelölt helyen más áru van, az csak az áru leemelése vagy leszállítása után derül ki. 



Megoldás: villakamerás tolóoszlopos targonca


A termék és a raktári hely azonosítása a hagyományos módszerekkel, távolból pontatlan. A problémát felismerve a Jungheinrich szakemberei egy speciális, a tolóoszlopos targonca emelővillájába beépített kamerát fejlesztettek ki. Ez nem egyszerűen csak a targoncakezelő “szemeként” közelről látja, mi is történik a magasban, de  a beépített szkenner segítségével egyszerűen leolvassa a raktári felületeken és az árukon elhelyezett kódokat, így  a kezelő még idejében, az áru behelyezése vagy levétele előtt  összevetheti azokat a nála levő dokumentumokkal. Nem gond az sem, ha a szűk raktári folyosókban, az állványok belsejében rossz a világítás. A beépített kamera a megvilágítási paraméterek dinamikus alkalmazásával még a legrosszabb látási körülmények között is kitűnő képminőséget biztosít. 




Az emelővillától a raktárirányítási rendszerig


Az emelővíllába épített kamera több, mint a targoncakezelőt segítő ügyes eszköz. A kamera nem egy elkülönített eszköz, hanem a  raktári informatikai hálózatba integráltan működik. Közvetlen kapcsolatban áll a raktárirányítási rendszerrel, így azonnal kiderülnek az esetleges kitárolási és betárolási hibák A villába épített intelligens digitális kamera segítségével megakadályozható, hogy az árut rossz helyre rakják fel, vagy hogy a raktározási helyről  a nem megfelelő árut vegyék le.  Ezeknek az alapvető, gyakran előforduló hibáknak a  kiküszöbölésével gyorsabbá és hatékonyabbá válik a raktári munka.



addedView, a mindent látó rendszer


A villakamerás tolóoszlopos targonca csak egy része a Jungheinrich által kifejlesztett átfogó koncepciónak. Az addedView egy digitális kamerákból álló asszisztensrendszer, melynek az a célja, hogy növelje a gépkezelő, a targonca és az egész raktár biztonságát. A targoncán elhelyezett digitális kamerák képe teljes körképet, illetve madártávlati képet biztosít a kezelő számára. Ennek segítségével a kezelő biztosan közlekedhet nehezen belátható vagy rosszul megvilágított terepen is. Az addedView rendszernek köszönhetően a targoncakezelő gyorsabban tájékozódik. Magabiztosabban folytathat manővereket, csökken a balesetveszély.



Összegzés


Az emelővillába épített, szkennelni is képes kamera jó példa arra, hogy egy apró megoldás is mekkora hatással lehet nagyobb munkafolyamatokba. A raktárirányítási rendszerrel összekötött kamera révén növekszik a munka pontossága, csökken a hibás teljesítés miatti felesleges munka  és időkiesés.

Önnek ajánljuk:

3 elektromos targonca egy raktárban

Hogyan térülnek meg az elektromos targoncák

Az elektromos autók, elektromos buszok ma már nem számítanak kuriózumnak. Bár még a hagyományos üzemanyaggal működő járművek vannak túlsúlyban, mindenki tudja, hogy az elektromos meghajtású járműveké a jövő. Nincs ez
A gyermelyi ZTR és Hok-Plastic KFT telephelyei

Automatizált Jungheinrich-megoldások a gyakorlatban

Az, hogy egy gyártó minden szépet elmond a termékéről, teljesen természetes, hisz benne, büszke rá, és persze szeretné eladni. Legalább ilyen fontos információ, hogyan működnek, hogyan válnak be ezek a
Ugrálóiskola, mely egy raktár 360 fokos védelmét szimbolizálja

Biztonsági megoldások egy veszélyes környezetben

Aki először jár magasraktárban, első pillantásra valószínűleg a méretek nyűgözik le, majd a gépek, áruk folyamatos mozgása ragadja meg a figyelmét. Sokakban nyilván felmerül a kérdés, hogyan lehet egy ilyen